Maviyle yeşilin buluştuğu yer...

Helal turizm için helal düşünmek gerekir, islami oteller

Genel

Helal turizm için helal düşünmek gerekir!

Günümüzde belli inançlara sahip haramdan uzak durmak isteyen aileler için tatil imkanı sağlayan otellere İslami otel, muhafazakar otel, aile oteli gibi isimler verilmektedir. Bu tesislerin tamamına Helal Turizm tesisleri diyecek olursak doğru bir tabir kullanmış oluruz. Bu tesislerde içecekler alkolsüzdür ve bayanların havuz, plaj gibi kısımları ayrı ve kapalı tutulur.

Helal Turizm!

helal turizm, havuz
helal turizm, havuz

Birçok İslami Turizm tesisinin de fırsatçılık yaparak aslında uygun olmayan politikalar içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Evet, yanlış duymadınız, bazı tesisler bu konseptteki tesis azlığını fırsat bilerek sezon içerisinde fahiş fiyatlar talep etmekte, adeta soygunculuk yapmaktadırlar. Bayram dönemi gibi dönemlerde fiyatları 2 veya 3 katına çıkaran oteller, muhafazakar turizmin öncüleri olamazlar.

İslami turizmin öncüsü olabilmek için önce helal düşünmek gerekir. Otellerin görüntüsü, ihtişamı sizi aldatmasın. Sizin İslami yaşam tarzınızı bir fırsat olarak gören tesislerde konaklamayınız.

6 yıldır işletmeciliğini gerçekleştirdiğimiz Yalım Hotel’de bu fırsatçılığa bir son vererek tüm sezon boyunca bayram, seyran demeden sabit ve uygun fiyat garantisi veriyoruz.