Maviyle yeşilin buluştuğu yer...

Fıstıklı Otelleri

Genel

Fıstıklı Otelleri

fıstıklı otelleri
fıstıklı otelleri

Fıstıklı Otelleri

Marmara denizinin güney kıyısında bulunan bir balıkçı köyü Fıstıklı. İsmini köyde bulunan fıstık ağaçlarından alan 500 yıla yakın bir tarihi olan köy. Balıkçılık ve zeytincilik köyün başlıca geçim kaynaklarından olsada, yaz aylarında güzel Fıstıklı sahiline akan turist sayısı hatırı sayılır miktardadır. Çoğunluğu yerel işletme olan Fıstıklı otelleri ve pansiyonları gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.

Maviyle yeşilin buluştuğu yer olarak adlandırabiliriz Fıstıklı’yı. Doğası, havası denizi kumu Marmara bölgesinde olmasına rağmen, büyük kentlere yakın olmasına rağmen hala güzelliğini korumaktadır.

Sezon olarak Haziran’da başlayıp Eylül ayında biten kısa bir tatil sezonu olmasına rağmen, istanbula yakın olduğu için yerli turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Bölgeye ulaşım İstanbul’dan 1.5 saat kadar sürmektedir. Fistıklı otelleri genelde aile turizmi açısından önemlidir. Bölge alkolsüz olup, oteller ve pansiyonlar islami kurallara uygun şekilde misafirlerini ağırlamaktadır. Bölgede bayanlar plajı ve bayanlar havuzu bulunmaktadır.