Maviyle yeşilin buluştuğu yer...

Armutlu Otelleri ve İslami Otel Sayıları, islami otel, armutlu otelleri

Genel

Armutlu Otelleri ve İslami Otel Sayıları

armutlu otelleri
armutlu otelleri

Türkiye’de 2002 yılından bu yana hızla artmakta olan armutlu otelleri ve islami otel sayıları neredeyse 100’ü aştı. Özellikle AK Parti iktidarından sonra büyük ivme kazanan helal turizm, yeni bir hizmet sektörü oluşturarak arasında rekabete bile başladı. Ucuz islami otellerden tutunda 5 yıldızlı konseptiyle Türkiye’nin en iyilerinden olmaya adaya islami oteller ülkemizde mevcuttur.

Bu mekânlarda eğlence de İslami standartlara göre. Otellerde konaklama ücretleri gecelik 120 ila 1.000 lira arasında değişiyor. Özel havuzlu villalarda konaklamak ise 10 bin lirayı bulabiliyor. Yalova ve Alanya’da , Çeşme’de , Nevşehir, Bodrum ve Afyon’da , Selçuk, Kumluca ve Fethiye’de , Side, Kütahya, Kuşadası, İstanbul, Didim, Ankara, Altınoluk ve Selçuk çeşitli tesisler hizmet vermektedir.

Armutlu otelleri

Bayanlara özel ayrılmış bölümleriyle tam bir mahremiyet sağlayan bu otellerde, yiyecek içeceklerinde alkolsüz islami şartlara uygun olarak hazırlandığını belirtmek gerekir.

Ülkemizin büyük çoğunluğunun muhafazakar, mütedeyyin ailelerden oluştuğundan bu otellerin sayılarının artmaya devam edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.